Kadınlar sürekli saçlarına bakım yapar ve saç modellerini değiştirirler. Hemen hemen her gün saçlarına şekil verirler. Fakat çalışan bayanlar için durum biraz farklılaşıyor. Her gün kuaföre gidemeyen ve işleri yoğun olan bayanlar genelde Düz, dalgalı, atkuyruğu en çok kullanılan modellerini saçlarına uygularlar. Tabi bunlar dışında havalı ve tarz olan saç modelleri de vardır. Çalışan kadınlar için saç modelleri oldukça fazladır ancak bu kadınların çalışma ortamına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

calisan-bayanlar-icin-sac-modelleri

At Kuyruğu Modelleri
Bir kadını aynı anda hem seksi hem de masum gösterebilen bir saç modeli varsa bu kesinlikle at kuyruğu olmalı. Ofiste kullanımı pratik ama bir o kadar da resmi ve şık bir saç modeline ihtiyacınız varsa; sabah evden çıkmadan önce düzleştirdiğiniz saçınızı ensenin 5 parmak üstünde saçlarınızı lastik toka ile sıkıca toplayın.

Açık Saç Modelleri
Ofiste sürekli topuz ya da at kuyruğu kullananlardan mısınız? Bu sabah biraz daha erken uyandıysanız onu değerlendirebilirsiniz. Saçlarınızı evde düzleştirmek, kuaföre vereceğiniz 20 TL’lik fön parasının da cebinizde kalmasını sağlayacak. Düzleştirdiğiniz saçların uçlarını resimdeki gibi daha dalgalı bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız, tutamları düzleştirirken, uca geldiğinizde düzleştiriciyi ters tarafa çevirip aşağı çekebilirsiniz. Bu dalgaları sabitleyici ya da saç spreyi kullanarak biraz daha uzun ömürlü hale getirebilirsiniz.

Kısa Saç Modelleri
Günümüzde saçlarda modernlik algısına karşılık gelen bir tarafı kısa bir tarafı uzun saçların, herkesin cesaret edebileceği modeller olmadığını itiraf edelim. Ama böyle saçlara sahipseniz, onları ofiste de dikkat çekici bir görünüm yarattınız demektir.

Comments are closed.