Çok genel bir soru olsa da, cinselliği anlamamız ve cinselliğe nasıl yaklaşımda bulunacağımıza yön çizmesi açısından önemli bir sorudur; “cinsellik ihtiyaç mıdır” sorusu.

Evet cinsellik, hava gibi, su gibi, gıda gibi bir ihtiyaçtır. Bütün bu temel ihtiyaçlar gibi bedeni madden ve manen besler cinsellik. Eksikliğinde ise bir çok problem gelir sessizce girer yaşamımıza.

Cinsellik yaşamımızı sürdürmenin, neslimizi devam ettirmenin de temeli olduğundan, aynı zamanda insanlık adına da önemlidir.

Bedenimize, psikolojimize, ilişkimize, mutluluğumuza, yaşantımıza en pozitif katkısı olan bir yaşam biçimidir cinsellik.

Toplumumuzda cinsellik denince akla çok dar kapsamlı konular gelir. Bilgisizlikle de irtibatlı olarak, zevk almak erkek açısından yorumlanırken, kadının rolü sadece hizmet etmek ve en az acıyı çekmek olarak belirlenmiştir maalesef.

Cinsellik iki kişilik yaşanır, cinsellikten iki tarafta zevk almalıdır. İşin doğası budur. Gerek toplumsal bazı kural ve etikler, gerekse de bilgi eksikliği, muhteşem bir yaşam rengi cinselliği dar kalıplara sıkıştırmış hatta ve hatta bir çok problemle birlikte anılmasına sebep olmuştur.

Blog sitemizde sizlere cinsellikle ilgili bütün konuları anlatmaya çalışacağım. Lütfen okuyun ve yaşamınızın en önemli bölümünü doğru şekilde yaşayın.