Yüzünüze uygun bir saç kesimi yahut saç rengi görüntümüzü tam olarak değiştirip adeta bizi diğer bir insana çeviriyor.

 

dip boyasi

 

Saçlar bir kadının resmidir. Güzelliğini ortaya çıkarır yüzünü ön plana çıkarır. Yüzünüze uygun bir saç kesimi yahut saç resmi görüntümüzü tamamen değiştirip adeta bizi başka bir insana çeviriyor.

 

dip boyasi kadinmi

 

Bakımlı saçlar göz alıcı görünüş her kadının hakkıdır. Bazılarımız bu işi kuaförde kendisini profesyonel ellere teslim edip bazıları da bu işi evde kendisi ya da yakın çevresine yaptırıyor. Lakin çok bir iş temposunda ve yaşam yoğunluğunda kendimizle kimi çok ilgilenemiyoruz. Bırakın saçlarımıza bakım yapmayı uçlarındaki kırıklardan bile kurtulmak için bir gayret sarf etmediğimiz zamanlar olmakta. Mutsuz kadınlar saçlarıyla oynar diye bir laf olmaktadır fakat aslında saçlar kendimize öz itimat sağlar. mutlu bayanlarda saçlarıyla oynar güzel kadınlarda güzelliklerine güzellik katmak için yine ilk iş şekilde saçlarına bakarlar.

 

Bir de saç rengimizi değiştirdikten sonra köklerinin gelme zamanı bulunur. Saçlar sıhhatli bir şahıslarda her ay bir parmak boğumu kadar uzar. Daha uzun zamanda uzayan saçlarda sağlıksız saç anlamına gelmez. bazen o kadar çok yoğun oluruz ki diplerimizi boyatmaya fırsatımız kalmaz. Dip boya derdinden kurtulmak için yapılabilecek birkaç yöntem vardır saçlarınızı tam zıt renge boyatmak yerine daha yakın tonlar seçersek saçlarımız daha uzun süre kalıcı renginde olur.

 

dip boyasi kadinmicom

 

Uzmanlar saçlar arasında yeni bir yöntem bulmuş olup kozmetik ürünlerin satıldığı yerlerde toz boyalar yahut kuru saç boyaları yapılmakta olup uzun süre kalıcı saç renginizi korur. Fakat kendi saç renginiz siyahsa ve saçlarınızı sarı renge boyatırsanız dümdüz bir fön ile dolaşmaktansa daha dalgalı bir saç stili yaparsanız hem yüzünüzü değişik bir görünüme çevirir hem de saçlarınızdaki renk göze çok batmayacak olup güzel bir görüntüye sahip kalırsınız.

 

Çok eskiden moda olan ama son yıllarında trendlerinden olan saç bandanaları da kusurları kapatacak essiz güzellikte bir aksesuar olduğunu unutmayalım. Büyük ve geniş saç bantları hem güzel bir görüntü verir hem de saç diplerinizin kusurlarını gizleyerek bir bütün olarak gözükür. Hatta bir tülbent dahi saçınız için aksesuar yapabilirsiniz. yine de ben kendim yaparım diyorsanız her zaman bir arkadaşınızdan yardım alarak bu işe kalkışın zira çok fena sonuçlarda elde edebilirsiniz.

Comments are closed.