Görünen o ki bu sezonun en gözde makyaj uygulaması ıslak görünüm. Islak makyaj uygulaması yüzün belli bir bölgesini öne çıkarıp bu alanlarda ıslak bir görünüm sağlayan srobing yöntemidir. Bu yazımızda bu uygulamanın püf noktalarına değineceğiz.

Uygulama normalde ışık yansıdığında en çok öne çıkan bölgeler olan elmacık kemiklerinin üstü, kaş altı ve burun üstüne yapılıyor.

Strobing uygulamasının asıl amacı doğal bir görünüm elde etmektir. Amaç bu olunca abartılı makyajlarla kullanılmıyor.

Biliyorsunuz her sezon yeni makyaj trendleri ortaya çıkıyor ve eğer bu trendleri denemekten zevk alıyorsanız bunun içinde ek malzemeleri almanız gerekiyor. Bu da bütçenize ek bir  masraf olarak ekleniyor. Ama strobing uygulaması için sanılanın aksine yeni makyaj malzemeleri almanız da gerekmiyor.

Çok basit bir teknik olan Strobing yani ıslak görünümlü makyajı elde etmek için elinizdeki malzemeleri kullanabilmeniz mümkün. Normalde aydınlatıcı adı verilen parlak bazların kullanılması gerektiği söylense de aynı görünümü ışıltılı beyaz far ve nemlendirici krem ile de elde edebilirsiniz.

Pratik bir uygulama için, nohut büyüklüğünde nemlendirici ve parlaklığı dilediğiniz miktarda olacak biçimde ışıltılı toz beyaz farı, elinizin üst kısmında karıştırdıktan sonra, parmak uçlarınızla kaş kemiği, elmacık kemiği, burun üstü ve şayet vurgulamak istiyorsanız çeneye uygulayın.

islak-makyajin-puf-noktalari

Islak Makyajın Püf Noktaları

Islak makyaj uygulamasının ( Strobing ) üç püf noktası vardır.  Eğer bu püf noktaları iyi analiz edip uygularsanız doğal ama çok güzel bir görünüme kavuşmak mümkündür.

  1. Normalde yüze ışık vurduğu zaman daha aydınlık görünen yerlere uygulama yapmalısınız ki makyaj yaptığınız bölge ön plana çıksın.
  2. Püf noktaların ikincisine geçmeniz için tüm makyajınızı yapın öyle geçin. Aksi halde elde etmeye çalıştığınız ıslak görünümü diğer makyaj ürünleri ile kapatabilirsiniz.
  3. Son püf nokta ise makyajınızda kullandığınız diğer ürünlerin mat olması gerekmektedir. Çünkü yüzdeki tek parlaklık ıslak görünüm yarattığınız yerde olmalıdır.

Islak makyaj nasıl yapılır? Başlıklı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz.Umuyoruz ki bir nebze faydamız dokunmuştur. Düşünceleriniz bizim için çok değerlidir. Lütfen yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.

Comments are closed.