Tüp bebek tedavisi, son zamanlarda anne ve baba olmak arzulayan çiftlerin nebati yollarla çocuk sahibi olamıyorlarsa tercih ettikleri medikal çözümler içinde yer almaktadır ve bundan böyle oldukça yüksek başarı oranları yakalamak mümkün.

Lakin bu tedavinin yoğun şekilde komplike bir yapıya sahip olması, akıllara tüp bebeğin riskleri nelerdir sorusunu da getirebiliyor. gerçekte gerçek anlamda çok fazla yüksek risk oranları var olmasa da sizler için tüp bebek tedavisinde karşılaşılan çeşitli sıkıntılara dair bir kaç bilgilendirme hazırlamaya karar verdik.

Not: Bu riskler annenin niteliğine göre de değişebilmektedir. Bu hususta en doğru hukuki bilgiyi size doktorunuz verecektir. Bizim bilgilendirmemiz ise umumi geçer oluşabilen komplikasyonlara dair bir önizleme sağlamanıza destekçi olmak için yazılmıştır. Lütfen evham yapmayınız.

Tüp bebek sahibi olmak isteyen anne adaylarında enfazla rastlanılan hal, yumurtalıklarda büyüme olması ve bunun beraberinde kan pıhtılarının oluşması. özellikle de yumurtalıkların harekete geçirilmesi için verilen ilaçlar kimi duygulu bünyelerde çok tesir gösterebiliyorlar ve bu hal bazen akciğerlere pıhtı ulaşması benzeri sıkıntıları da beraberinde getirebiliyor. lakin bu vakaların yüzde 0.1 düzeyinde kalması riskin çok aşırı düşük olduğunu gösteriyor.

Bazan mikro enjeksiyon işlemleri esnasında yumurtaların zarar görmesi benzeri durumlarla karşılaşılabiliyor. bununla birlikte enjeksiyon işlemleri sırasında kullanılan iğneden kaynaklı türlü kanamalar ve enfeksiyonlar da karşılaşılabilen durumlar içinde. lakin temiz ve ince iş yapan bir sağlık kurumunda tüp bebeğin bu tip riskleri ile karşılaşma şansınız çok az olacaktır.

Uygulama esnasında alınması gereken ilaçlar, zaman süre taraf etkilere de sebep olabiliyorla ve bu nedenle annenin ruh biçiminde değişimler, türlü kızarıklıklar, bulantılar, ishal, kabızlık, alerjiler bu gibi sonuçlarla karşılaşmak olası olabiliyor. Bu nedenle doktorunuzla olan görüşmeleriniz ilaçların kullanımının belirlenmesi açısından büyük önem taşıyor.

Elbette embriyonun rahme tutunamaması ise bu operasyonun en büyük riski şekilde karşımıza çıkıyor. Zira bu problem zaman süre işlemlerin % iptal edilmesine neden olmakta ve ana baba adayları maalesef üzgün bir şekilde tedaviyi yarıda kesmek zorunda kalıyorlar. lakin tedaviyi bırakmadan öteki denemelerde başarıyla ulaşanların varlığı da yadsınmamalı.