“KADIN” YÖNETİCİLER BİLİŞİM VE TEKNOLOJİ SEKTÖRÜNDE FARK YARATAN İŞLERE İMZA ATIYOR


Akıllı telefon ve tablet bilgisayar modelleriyle öne çıkan mobil teknoloji markası reeder, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel, tüm cihazlarında yüzde 11 indirim yapıyor.
EY Global Girişimci Kadın Liderler Programı’na seçilen 10 kadından biri olan reeder kurucu ortağı Sezen Sungur Saral, teknoloji ve bilişim sektöründe kadın yönetici sayısının artışına dikkat çekerken, “Sektörde fark yaratan birçok projenin arkasında başarılı, güçlü ve kararlı kadın yöneticiler var.” diye konuştu.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile reeder/selekt bilgisayar kurucu ortağı Sezen Sungur Saral yaptığı açıklamada;‘’Bizden önceki neslin 25 senede ulaştığı büyüklüğe reeder 5 senede ulaştı. Geçtiğimiz yıl Çin’de yapılan G20 Liderler Zirvesi’nde dijital çağın en hızlı gelişen firmaları arasında Türkiye’den örnek olarak gösterildik.
Firmamızın başta İK, Satış, Pazarlama, Finans ve Müşteri Hizmetleri olmak üzere tüm ana departmanları kadınlar tarafından yönetiliyor. reeder, bu yönüyle de Dünya Başkanlarına sunulan “Bilişimde Kadının Yeri” konulu raporda yer aldı.” dedi.

EY Global Girişimci Kadın Liderler Programı’na da seçilen Sezen Sungur Saral, “Kadınlar bilişim ve teknoloji sektöründe yer aldıkça bu başarının ivmesi hızla yükselecektir. Sektördeki birçok iş ortağımız firmada da kadın çalışanlar fark yaratan işlere imza atmaktalar.” diye konuştu.

Reeder/ Selekt Bilgisayar’dan yapılan açıklamada , “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak ReederGo mağazalarından ve www.reeder.com.tr‘den yapılacak toplam 1000 TL ve üzeri tablet, akıllı telefon ve aksesuar alışverişlerde net yüzde 11 indirim yapacak.” Denildi.

2009’da Türkiye’yi e-kitap okuyucu ile tanıştıran Reeder/Selekt Bilgisayar 2010 yılında Android tablet modelleriyle pazarda yerini aldı.

2011’de Türkiye’nin ilk 3G’li Android tabletini geliştiren firma, 2012 yılında Türkiye’nin elektronik zincirl mağazalardaki ilk GSM operatörü destekli 3G tablet kampanyasına imza attı.

2013 yılında dünyanın en büyük işlemci üreticisi Intel ile anlaşan ve 2014 yılında Microsoft Named Partner olan Reeder/Selekt Bilgisayar, EMEA (Europe, Middle East, Africa) Bölgesi’nde 2014’ün en çok tercih edilen Intel işlemcili tablet markası oldu.

2015’te tanıtımını yaptığı akıllı telefon modelleri ile mobil teknoloji dünyasındaki dinamikleri değiştirmeyi sürdüren Reeder/Selekt Bilgisayar, yenilikçi ürünlerinin yanı sıra kendi içinden yükselen iletişimi gücü ile de kullanıcılarına farklı bir deneyim sunmaktadır.

2016 yılında Global Girişimcilik Derneği Endeavor tarafından Türkiye’den seçilen tek firma olarak Boston’daki uluslararası seçim paneline katılan Reeder/Selekt Bilgisayar, Ernst&Young tarafından desteklenen 10 girişim arasında yer aldı.

Yılın en başarılı 40 girişiminin yer aldığı Fortune 40 listesine de giren Reeder/Selekt Bilgisayar, Shenzen ve Hong Kong’dan sonra Boston ve Amsterdam ofisleriyle global marka yolculuğuna devam etmektedir.