Koton’dan Teoman ile ‘Paramparça Jean’ modası

Güçlü koleksiyonlarının yanı sıra reklam filmleri ile de adından söz ettiren Koton, bu sezon erkek giyiminde güçlendirdiği iddiasını, Koton Jeans için çektiği yeni reklam filmi ile gösterdi. Koton’un ‘Şimdi paramparça jean moda’ sloganı ile sezonun trendi olarak belirlediği yırtık jean’leri öne çıkaran ve ünlü müzisyen Teoman’ın rol aldığı yeni reklam filminin lansmanı Garaj İstanbul’da gerçekleştirildi.
Trendleri öngörerek hazırladığı güçlü koleksiyonlar ile modaya şekil veren Koton, bu sezona erkek giyiminde de iddialı bir giriş yaptı. Koton Jeans için ünlü müzisyen Teoman ile birlikte yeni reklam kampanyasını başlatan Koton, Teoman’ın efsane şarkısı Paramparça ile sezonun trendi yırtık jean’leri ön plana çıkardı.
Ödüllü yönetmen Tolga Karaçelik’in çektiği, ‘Şimdi paramparça jean moda’ sloganı ile tüketiciye ulaşan reklam filminin lansmanı; Koton Yönetim Kurulu Üyesi ve Eş Başkanı Gülden Yılmaz ev sahipliğinde, reklam yüzü Teoman’ın da katılımı ile Garaj İstanbul’da gerçekleştirildi. Jean’in asi, özgür ve kendine has duruşunu ön plana çıkaran reklam filmi izleyenlerin beğenisini kazandı.
Teoman: “Stilimi yansıtan bir marka ile buluştuk”


Koton Jeans reklam filminin yüzü olarak lansmanda konuşan Teoman, Koton ile gerçekleştirdiği bu iş birliği hakkında “Ben jean seven ve her zaman giyen biriyim. Jean gömlek ve pantolonların gardırobumda daima önemli bir yeri oldu. Bu anlaşma öncesinde de Koton’dan bu tarz ürünler için alışveriş yapıyordum. Bu açıdan uyumlu bir birliktelik olduğunu düşünüyorum. Kendi stilime uyan bir marka ve ürün kategorisiyle, kendi yaşam tarzımı yansıtan bir reklam filmi çektik” dedi.
Şimdi yırtık jean moda


Koton’un jean’deki iddiasını, yeni sezonda da paramparça denim modelleriyle güçlendirdiklerine dikkat çeken Koton Yönetim Kurulu Üyesi ve Eş Başkanı Gülden Yılmaz, şunları söyledi:
“Dünya modasına sokak stilleri yön veriyor. Bu da sokaklardaki yırtık jean’leri modanın yükselen yıldızı haline getirdi. Jean’siz bir moda düşünülemez diyerek geçen yıl ‘Siyah Jean Moda’ dedik, kumaşçılarda siyah denim tükendi. Şimdi bir adım daha atıyoruz. Jean’e moda dokunuşunu ekleyerek onu paramparça ediyoruz ve ‘Şimdi paramparça jean moda’ diyoruz. Reklam filmimiz ve yeni reklam yüzümüz Teoman ile erkek modasına da yön verdiğimizin altını bir kez daha çiziyoruz. Teoman, yırtık jean modasını ve bu konudaki iddiamızı çok iyi yansıtan, güçlü bir figür oldu. Tolga Karaçelik’in de dokunuşuyla ortaya çok iyi bir reklam filmi çıktı”
Gülden Yılmaz, koleksiyonda yer alan tasarımların en önemli özelliğinin rahatlıkları ve farklı kalıpları olduğuna da işaret ederek, “Her vücut tipine uygun jean tasarımı sunuyoruz. Özellikle pantolon kalıplarımıza çok güveniyor ve tüketicilerimize jean ruhuna uygun, özgür ve rahat bir kullanım sunuyoruz” dedi.
Yırtık jean’in özgür ve özgün bir tarzı benimseyen erkekler için çok talep gören bir trend olduğuna dikkat çeken Gülden Yılmaz, “Kendini rahat ve özgür tanımlayan erkeklere uyduğunu bildiğimiz yırtık jean’i elbette yalnızca erkeklere yönelik olarak yorumlamadık. Bu kampanyanın odağında erkek müşterilerimiz olmakla birlikte genç ve casual giyimi tercih eden kadınlar için de çok şık, çok farklı ve çılgın paramparça jean modelleri çalıştık. Ayrıca “Paramparça jean” kavramını yalnızca jean ile sınırlamıyoruz. Sezonun trendi yırtık jean’i tamamlamak üzere tasarlanan yıpratılmış, eskitilmiş, renkleri solmuş, yaş almış tişörtleri de bu koleksiyonun önemli bileşenleri olarak hem erkek hem de kadın müşterilerimize sunuyoruz” şeklinde konuştu.
Koton Jeans’ten yırtık jean’in 5 trendi


Koton Jeans, her gardıroba uygun yırtık jean modelleri için ‘yırtık jean’in 5 trendi’ni belirledi.
Koton Jeans ile ‘Baştan Yaratılmış Jean Kumaşlar’
Koton Jeans, bu sezonun modası yırtık jean ile tarzını ön plana çıkmak isteyenleri ‘jean’ini baştan yarat’ trendi ile buluşturuyor. Denimi yıpratılmış, eskitilmiş, parçalanmış, paça dikişleri sökülmüş şekilde sunan koleksiyon, jean’in hammaddesi denim kumaşı adeta baştan yaratıyor. En moda dokunuşlar ile değişime uğrayan yırtık jean’ler, özgür, asi ve kendine has duruşları ile sezona damgasını vuracak.
Şimdi jean’in her tonu moda


Özel yıkama teknikler ile jean tasarımlar içinde geniş bir renk skalası yaratan Koton Jeans, özellikle jean pantolonların paçalarında yarattığı renk oyunları ve ton geçişleri ile yepyeni bir jean trendine de imza atıyor. Koton Jeans, farklı renk ve tonlarla jean sevenlere bol seçenekli bir jean yelpazesi sunuyor. Koleksiyonda yıkanmış indigo, ağartmalı, taş yıkama, gri, beyaz ve siyah gibi ham renklerde çeşitli modeller bulmak mümkün.
Yüzeysel detaylarla yırtık jean’e yeni yorum


Tarzını detaylar ile zenginleştirmek isteyenlerin trendi olarak ortaya çıkan ‘yüzeysel detaylı jean’ler’ pullardan payetlere, yamalardan nakış desenlere kadar birbirinden özel ekleme ile şekilleniyor. Alternatif bir stil sunan yüzeysel detaylı jean’ler, gardıropların en farklı parçaları olmaya aday.
‘Bütünsel Jean’lik’ ile baştan aşağı jean havası


Son yıllarda sokak modasına yön veren baştan aşağı jean kombinler, bu sezonun vazgeçilmez trendleri arasında yer alıyor. ‘Bütünsel jean’lik’ konsepti ile tamamı jean parçalardan oluşan kombinler yaratma imkanı sunan Koton Jeans, moda tutkunlarına jean ruhunu bir bütün olarak yaşatıyor.
Modada ‘fit’lerin istilası’ başladı


Güçlü stillerin denim ile oluşturulacağı bu sezon, Koton Jeans farklı vücut tiplerine uygun olarak sunduğu kalıpları ile de dikkat çekiyor. Modayı istila eden bu özel kalıplar, Koton Jeans Koleksiyonu’nda yer alan, her stile uygun modeller ile birleşerek moda tutkunlarına hitap ediyor.
Koton Jeans kadın koleksiyonunda yer alan yırtık jean’ler arasında; tüm zamanların gözde modeli, bacağı sımsıkı sararak bileğe doğru iyice daralan tasarımıyla ‘Kate’, aynı şıklığı yüksek bel konforu ile sunan ‘Carmen’, rahatlıktan ödün vermeyenlerin klasiği olan ‘Boyfriend’ göze çarpıyor.
Koton Jeans Erkek koleksiyonundaki yırtık jean’ler ise herkesin çok sevdiği düşük bel ve slim fit kesimli ‘Brad’, kendine güvenenler için skinny model ‘Michael’ ve bu sezon Koton Jeans, erkek jean koleksiyonu içinde yepyeni bir kalıp olarak ortaya çıkan tapered kesimli ‘Joe’ olarak ön plana çıkıyor.
Bu yeni kalıp ‘Joe’ ile skinny modeller içinde rahatlık bir lüks olarak sunuluyor. Belden dize kadar rahat, dizden sonra daralarak paçaları saran kalıp, erkek modasına yön vermeye hazırlanıyor.