2017’de 100. Yılını kutlayan İnci Deri, ‘’100 Koleksiyonu’’ ile Gamze Saraçoğlu Kreatif Direktörlüğü’nde, geçtiğimiz bir asırda klasikleşen ikonik modellerini yeni dokunuşlarla günümüze uyarlıyor
100 yıllık deneyim ve uzmanlığın özgün dokunuşlarını farklı koleksiyonlarda bir araya getiren İnci Deri, yüzüncü yılına özel olarak hazırladığı “100 Koleksiyonu” ile İnci’nin klasikleşen ikonik modellerini günümüzün trendlerine göre yeniden yorumluyor.

Gamze Saraçoğlu’nun kreatif direktörlüğünde hazırlanan “100 koleksiyonu”, modern çizgilerin klasik modellerle buluşmasını sağlıyor. Geleneksel ürün kalitesini farklı renkler, özel baskı deriler ve yenilikçi materyallerle, günümüzün trendleriyle buluşturan koleksiyon, 5 erkek 8 kadın ayakkabı modelinden oluşuyor.

100. yıl kadın koleksiyonunda klasik renkler, pudra, antrasit, taba, bordo, haki ve siyah renkler ile özel baskılı dokular, saten parlaklıklar ve doğal işlenmiş kösele tabanlar öne çıkarken; erkek koleksiyonunda siyah, lacivert, bordo, kahve ve taba renklere 1. sınıf napa deriler; Oxford ve loafer modellere ise kimi zaman el örgüsü kimi zaman süet eşlik ediyor. Doğal işlenmiş kösele tabanlar ise tüm modellerin ortak özelliği olarak göze çarpıyor.

“100 Koleksiyonu” Mart ayı itibariyle seçili İnci Deri mağazalarında ve incideri.com’da modaseverler ile buluşuyor.