E-ticaret platformu n11.com, online düzenlediği bir anketle kullanıcılarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hediye yaklaşımını araştırdı. 600’e yakın katılımcıyla gerçekleştirilen online ankette ‘Kadınlar Günü’nde hediye alacak mısınız’ sorusuna en fazla ‘Evet’ yanıtını yüzde 72 payla erkekler verdi. Eşine hediye almayı düşünen erkeklerin yüzde 35’i giyim ve ayakkabı alacağını belirtirken, yüzde 27’yle klasik hediye çiçek ikinci sırada yer aldı.

E-ticaret platformu n11.com, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hediye tercihlerini ölçmek üzere n11.com müşterileri içinden 600’e yakın kişinin katılımıyla online bir anket düzenledi. Anket, Kadınlar Günü’nde hediye almayı en çok tercih eden grubun evli erkekler olduğunu ortaya koyarken, giyim ve ayakkabı kategorisi hediye tercihlerinde birinci sırada yer aldı.

Giyim ve ayakkabı Kadınlar Günü’nde ilk tercih

Alışveriş alışkanlıklarına ışık tutan ankette “Kadınlar Günü için ne tür hediyeler tercih edersiniz?” sorusunu yanıtlayan erkek kullanıcıların yüzde 35’i giyim ve ayakkabı, yüzde 27’si çiçek ve yüzde 20’si dışarıda akşam yemeği hediye edeceğini belirtti.

Anneden önce eşe hediye alıyoruz

Ankete katılan kullanıcıların yüzde 45’e yakın bir kısmı hediye alacağını belirtirken, yüzde 55’lik bir kesim Kadınlar Günü’nde hediye almayacağını belirtirken, hediye alacak grubun yüzde 72’si eşine hediye almayı tercih ediyor. Kadınlar Günü’nde ‘annesine hediye alacak grup ise yüzde 18’le eşten sonra geliyor.