Vakko Kadın 2017 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu: Doğal ve Özgün
Vakko; doğallık, sadelik ve rahatlığın ön planda olduğu, Vakko Kadını’na özgün bir şıklık sunan ilkbahar-yaz sezonunda doğadan esinleniyor.”Postcards From Countryside”, “Fun Hobbies”, “Tranquility”, “Seasides Blues” ve “Moonlight Romance” olarak beş farklı temada hazırlanan koleksiyon, doğanın enerji dolu renkleriyle tasarlanan oversize ve uçuşan çizgileriyle dikkat çekiyor.
Özgün ve şık silüeti ile her zaman fark edilen Vakko Kadını, 2017 İlkbahar-Yaz sezonunu doğanın huzurlu ve dinamik enerjisiyle karşılıyor. Sezon trendlerini Vakko Kadını’na göre yorumlayan Vakko’nun 2017 İlkbahar-Yaz koleksiyonu, 5 farklı temada günden geceye uzanan ve farklı zevklere hitap eden birbirinden özel seçenekler sunuyor. Doğanın uyanışı, yeniden varoluş, optimizm, romantizm ve enerji dolu başlangıçlarla Vakko, kadınları bu sezon bambaşka bir serüvenle buluşturuyor.

Yeni sezonun “Postcards From Countryside” temasında doğanın her teması emprimelerde hayat buluyor. Güller, papatyalar, yeşilin her tonu, elbise ve eteklerde canlanırken, uğur böcekleri, kuşlar baharın müjdesini aksesuarlara, ayakkabılara, çantalara taşıyor. Doğanın farklı çizgilerinin adeta bir kartpostal olarak göründüğü tema, dört farklı bakışla gardıroplara yansıyor. “British Garden”da rengarenk çiçekler ve yeşil göller, uçuşan elbiselerde hayat bulurken, “Victorian Roses”da kadife kırmızı güller gömlek ve ayakkabılarda adeta romantizm rüzgarları estiriyor. “Morning Tea in Pijamas”da çizgili ve çiçekli pijamalar şehir giyimine süzülüyor. “Traveling to Far Lands”da ise tropikal esintiler ve vahşi doğadan coşkulu kareler modayla buluşuyor.

Yeni sezonun “Fun Hobbies” temasında ise yazın en keyifli hobileri Vakko kadınına ayrı bir bakış açısı kazandırıyor. Fun Hobbies ile bahçe işleri, resim, seyahat, aşçılık ve müzik gibi hobilerden alınan ilham emprimelere taşınıyor. Bahçedeki çiçekler, uzak ülkelerdeki etnik kültürlerin renkleri,hayvanların dünyası, latin rüzgarı, hayata lezzet katan yemekler ve müzik notalarından esinlenen desenler şortlara, elbiselere, bluzlarda hayat buluyor.

“Tranquility” teması ise şehirli kadının günlük yaşamında kendini rahat, sade, şık ve özgün hissettiği stilini simgeliyor. Doğanın getirdiği dinginlik, uyum ve ahengin modaya taşındığı bu temada, serin ve rahatlatan renkler, yumuşak ve hafif dokumalar ile buluşuyor. Az ve özün iyileştirici ve rahatlatıcı etkisinin yansıtıldığı temada, serin sarılar, buz maviler, buz pembeler, uçuk yeşil ve turkuvazlar, açık griler, soğuk bejler ve optik beyazlarla buluşarak sade ve şık bir silüet yaratıyor. İpek ve kotonların rahat kuplarda vücuda uzak durduğu tema, oversize, dökümlü ve yumuşak dokunuşlarla dikkat çekiyor.

Sadelik ve doğallığın ön planda olduğu “Seaside Blues” teması da casual giyime sofistike bir görünüm katıyor. Deniz mavisi ve kum beyazının dayanılmaz cazibesi, çizgili gömlekler, gömlek elbiseler ve bol eteklerde hayat buluyor. Yine rahat ve bol olan gömlekler, etekler kimi zaman dantel aplikler kimi zaman da çiçek ya da patch’lerle süslenerek yazın sürprizli heyecanını taşıyor. Bu rahat ve cool görünümü tamamlayan fiyonklu lastik ayakkabılar, eğlenceli apliklerle süslü terlikler, orta topuklu sandaletler ve ponponlu çantalar gibi detaylar temaya ayrı bir neşe katıyor.

“Moonlight Romance” temasında gün batımı yerini geceye bırakırken danteller, fırfırlar ve nakışların yer aldığı kat kat uzun elbiseler bir rüya alemine geçişi simgeliyor. Dantel gömlekler ve uçuşan elbiseler romantik gecelerin habercisi oluyor… Taşlı detaylı sandaletler ve renkli mini clutchlar ise yakamozların simgesi olarak ışıldıyor.
Vakko Kadını, doğanın, rahatlığın ve özgünlüğün ön planda olduğu bir koleksiyonla rengarenk, dinamik bir ilkbahar-yaz sezonuna merhaba diyor!