2016’ya %10 büyüme hedefiyle başlayan ABD-Türk ortaklı koçluk, eğitim ve danışmanlık firması Power Coaching, aynı yılı beklentilerinin üzerine çıkarak % 12 büyüme ile kapattı.

Peki, bu başarının sırrı nedir? V. Tolga Hancı ile birlikte kurduğu Power Coaching’in ABD ortağı Yeliz Rüzgar “Başarı % 80 psikoloji ve % 20 strateji üzerine kuruludur.” diyor ve ekliyor; “Ulusal ve uluslararası koşullar ne olursa olsun kendi psikolojini pozitifte tutmak en zorlu ekonomide bile başarılı olmayı mümkün kılıyor.”Yeliz, Şubat’ın ilk haftası yurtdışı ortakları Success Resources’ın Los Angelas’ta ünlü iş adamı Gary Vaynerchuk ile başarı stratejileri üzerine sadece 40 kişinin katılabildiği çok özel bir çalışmada buluştu.

Bu çalışmada, ünlü iş adamı katılımcılara; 2 sene içinde 3 milyon dolarlık cirosunu nasıl 45 milyon dolara yükselttiğini anlattı. Vaynerchuk bu çok özel toplantıda yeni teknolojik gelişmeler sayesinde böylesi bir ilerlemeyi nasıl daha da kısa vadede yapılabileceğinin stratejilerini de paylaştı.

Toplantıda Yeliz Rüzgar; 2017 yılı içinde Power Coaching’in ABD, İngiltere ve Türkiye’de yapacağı projeleri paylaştı:

“Sadece bireysel anlamda değil, aynı zamanda kurumsal ve organizasyon açısından da 2017 gelişim ve dönüşümün yılı olacak” diyen Rüzgar, Türkiye için en önemli yatırımın “Duygusal Ustalık” üzerine olması gerektiğini savundu; “Değişken ve hatta riskli ekonomik ve politik süreçlerde gelişimi sürdürecek adımları atmaya devam edebilmek için ihtiyaç duyduğumuz potansiyeli ortaya çıkaracak şey güçlü bir psikoloji. 2017 yılı hem bireyler hem de organizasyonlar açısından başarıyı yakalayacağınız fırsatlarla dolu! Bu fırsatları değerlendirmenin en iyi yolu da kendi içinizde gerçekten güçlü kalabilmekten geçiyor.”