DR. AYŞEGÜL ÇORUHLU YENİ KİTABI “KUANTUM BESLENME” İLE ÇIĞIR AÇMAYA HAZIRLANIYOR

Dr. Ayşegül Çoruhlu’nun yeni kitabı “Kuantum Beslenme” Okuyan Us Yayınevi etiketiyle raflardaki yerini aldı. Kitapta kuantum biyolojisini en sade haliyle gözler önüne seren Dr. Çoruhlu, doğru beslenme yollarını da ayrıntılarıyla anlatıyor. Bu kitapta anlatılanları uygulayarak sağlıklı ve uzun bir ömrün sırrını öğrenmeye hevesliyseniz 140’ıncı yaş gününüz şimdiden kutlu olsun!

Dr. Ayşegül Çoruhlu yeni kitabı Kuantum Beslenme ile okuyucularıyla tekrar buluşmanın heyecanını yaşıyor. Alkali Diyet ve Tokuz Ama Açız kitaplarıyla sağlık, beslenme ve anti-aging konularında adeta bir devrim yapan Dr. Ayşegül Çoruhlu şimdi de hücrelerimizin içine giriyor ve atom altı dünyamızın kuantum biyolojisini gözler önüne seriyor.

HASTALIKLARDA MİTOKONDRİ’NİN ÖNEMİ

Neden hastalanmayı normal kabul ediyoruz? Neden yaşlanmayı normal kabul ediyoruz? Ne kadar çok hastalık var değil mi? Hiç düşündünüz mü, tüm bu hastalıkların altında aslında tek bir ortak sebep yatıyor olabilir mi? Her hastalığın başlangıcı, atomlar seviyesinde aynı olabilir mi? Yanıt içimizde, hücrelerimizde gizli! Hastalıklarda mitokondrinin öneminden bahseden Dr. Çoruhlu; “Daha önce alkali beslenme önerilerinin mantığı hücre düzeyinde anlatılmıştı. Bu kitap bir üst seviyeye çıkarak en kritik nokta olan bir hücrenin içinde yediğimiz şeyin enerjiye dönüştüğü mitokondriler dediğimiz özel bir organeli temel alıyor. Hiçbir hastalık yok ki mitokondrileri bozulmadan olsun. Her hastalık mitokondri bozulmasıyla başlar.” diyor.

NEDEN KİLO ALIYORUZ?

Kilo vermek için yağlardan kurtulmamız gerekiyorsa bizi bundan kurtaracak şeyin yine mitokondri olduğunu belirten Dr. Çoruhlu; “Yağları mitokondriden başka bir şey kullanmıyor. Zayıflamak için doğru çalışan mitokondriler lazım. Mitokondriniz yeterince çalışmıyorsa zaten kilo veremeyiz. Niye kilo alıyoruz? Çünkü sen bir hücreye işlenmiş yiyecekleri, kötü proteinleri, alkolü verdiğinde onu mitokondriye vermiyor mitokondri dışı kullanıyor. Orda da çok az enerji üretiliyor. Asıl enerji üreten mitokondride enerji üretilemiyorsa buradaki az enerji üretildiğinde geride bir sürü enerji kalıyor onlar da yağ oluyor.” diyor.