Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul T.A.G.G. “FORTUNE TELLER” KOLEKSİYONU
GIZIA GATE’de tanıtıldı

Güçlü kadın hikayeleri anlatan T.A.G.G. markasının, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul FW17 kapsamında gerçekleştirilen ‘Fortune Teller’ adlı yeni koleksiyon sunumu Türk tasarım markalarının Türkiye’deki tek platformu Gizia Gate’de tanıtıldı.

Koleksiyon sunumuna, Begüm Birgören, Begüm Kütük, Hatice Aslan, Ayşegül-Ahmet Hotiç, İdil-Yiğit Yazıcı, Murat Evgin, Arzu Kunt, Emre Ertürk, Ayşe Tolga, Elif Dağdeviren, Zeynep Tunuslu, Burak Duruman, Zeynep Egeli, Akasya Urgancı, Doğan Cakıt, Fırat Namlı, Jale Arıkan, Jülide Önengüt, Naslihan Kozanoğlu, Hilal Mocan, Jehat Hekimoğlu, Nilüfer Açıkalın, Koray Aksu, Nora Kalpakçıoğlu, Talia Kalpakçıoğlu, Nuray Fenercioğlu, Burcu Ziya, Perihan Akı gibi iş, sanat, moda ve cemiyet dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

Markanın tasarımcısı Gökay Gündoğdu, tüm dünyada hissedilen ani değişimleri göz önünde bulundurarak, ekonomi, politika, duygular ve ilişkiler bazında, hayatımızdaki dengesizliklerden yola çıkarak, asimetrilerin ağırlıkta olduğu bir koleksiyon hazırladı.

Herkesin ümit, mutluluk ve olumlu değişimleri beklediği bu dönemde, gelecekten haber veren bir falcı arayışına dikkat çekiyor. Bu metaforla yola çıkan marka, koleksiyonunda bir sanatçı işbirliğine imza atıyor.

Ünlü çağdaş sanatçı Yiğit Yazıcı tarafından aşk, para, mutluluk ve olumlu değişim anlamlarına gelen 4 iskambil kartı yeniden yorumlanarak, koleksiyonda baskılara dönüşüyor. Yarım giyilen etek, ceket, elbise gibi parçaların ve asimetrik kesimlerin ağırlıkta olduğu koleksiyon, bu özel baskılarla mesajını daha da güçlendiriyor.

T.A.G.G. ‘Fortune Teller’ koleksiyonuna ait güçlü 25 parça, Türk tasarım markalarının buluşma noktası Gizia Gate’ de gelecekten haber vermek için sizleri bekliyor.

GIZIA GATE Adres; Abdi İpekçi Cd. No:19 Nişantaşı