MODACI GÜLÇİN ÇENGEL YENİ KREASYONUNUN İLK PARÇASINI YAPI KREDİ PRIVATE BANKING LOUNGE’DA SERGİLEDİ

Yapı Kredi Private Banking, resmi sponsoru olduğu Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul (MBFWI) kapsamında birbirinden değerli modacıları özel lounge’unda ağırlıyor. Yapı Kredi Private Banking’in, 20-24 Mart 2017 tarihleri arasında Grand Pera’da düzenlenen MBFWI’nın fuaye alanındaki lounge’unda ilk günkü konuğu genç modacı Gülçin Çengel oldu. Çengel, MBFWI’ya renk katan tilt brush etkinliği kapsamında, 3 boyutlu bir tasarım gerçekleştirdi. Söz konusu tasarım Çengel’in MBFWI’da ilk kez sergileyeceği kreasyonunun da değerli bir parçası. Böylece davetliler Çengel’in tasarımını defilesinden önce Yapı Kredi Private Banking Lounge’da görme fırsatı yakaladı.

Gülçin Çengel, Yapı Kredi Private Banking standında tilt brush ile hazırladığı tasarımın ardından düzenlenen Fashion Talks’ta, teknolojinin modaya çok yönlülük, hız ve yaratıcılık kazandırdığını söyledi. Özellikle zamandan kazanabilmek ve kusursuz ürünler çıkarabilmek için mümkün olan her şeyi teknolojiden yararlanarak ürettiklerini belirten Çengel şu görüşleri paylaştı:

“Çok da uzak olmayan bir gelecekte ürünlerin direkt hammaddeden, yazılım programlarında tasarlanan ürünler halinde üretileceği bir teknolojiye geçileceğini düşünüyorum. Bunun da hammadde israfını önleyeceğine inanıyorum. Teknoloji, üretim teknikleriyle üretilemeyen fikirlerin hayata geçmesinde büyük rol oynuyor ve tasarımcının yelpazesini genişletiyor. Yapı Kredi Private Banking’in buradaki tilt brush etkinliği ile de teknolojinin tasarım sürecine katabileceklerini bir kez daha görmüş olduk.”

Yapı Kredi Private Banking MBFWI standının diğer konukları, 22 Mart Çarşamba günü saat 16.00’da Niyazi Erdoğan, 23 Mart Perşembe saat 16.00’da Burçe Bekrek ve 24 Mart Cuma saat 14.00’da ise Deniz Berdan olacak.