Ebru Türel, ‘Her ay buluşacağız’

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel, Antalya’da hizmet veren engelli STK temsilcileri ile bir araya geldi. Ebru Türel, kendisi de dahil olmak üzere Antalya Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin bundan sonra her ay engelli STK temsilcileri ile bir araya gelerek her türlü sorun ve sıkıntılarına çözüm bulma yönünde çalışma yapacaklarını belirtti. STK temsilcileri, Ebru Türel’in bu kararı ile kendilerini daha iyi ifade edebileceklerini belirterek, mutluluklarını dile getirdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Yavuz Özcan Parkı içerisinde bulunan Engelli Danışma Merkezi’nde engelli dernek üyeleri için kahvaltı organize etti. Kahvaltıya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sanem Öztürk, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Üstündağ, Antalya Kent Konseyi Başkanı Sema Nur Kurt ve Antalya’daki engelli derneklerinden temsilciler katıldı. Ebru Türel, masaları tek tek dolaşarak engelli derneklerinden temsilcilerle sohbet etti. Engelli bireylerin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

ENGELSİZ ANTALYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak engelli bireyler konusunda son derece duyarlı olduklarını belirten Ebru Türel, “ Bundan böyle her ay engelli bireylerimize hizmet sunan STK’larla bir araya geleceğiz. STK temsilcilerimizle, belediye birimlerindeki yetkili personellerimizi buluşturacağız. Engelli bireylerimiz sorunlarını ve nasıl bir çözüm beklediklerini belediye personelimize anlatacak. Böylece ‘Engelsiz Antalya’nın oluşturulması için elbirliği ile çalışmış olacağız. Bu çalışmaların her safhasını bizzat başkanımız Menderes Türel adına ben takip edeceğim. Her ayki toplantımızda, önceden belirlediğimiz bir veya iki sorunu gündeme alarak bütün taraflarıyla yol haritamızı birlikte belirleyip, birlikte uygulamaya koyacağız. İlk toplantımız 3 Mayıs Çarşamba günü yapılacak. Toplantı gündemi ulaşımdaki engellerin kaldırılması ve plajların engellilerin erişimlerine uygun hale getirilmesi olacak” dedi.

ÖNERİ SİZDEN ÇÖZÜM BİZDEN

Engellilerin yaşadıkları en önemli sorunların STK’lar tarafından tespit edilerek konuların çözümünü sağlayacaklarını belirten Ebru Türel, “3 Mayıs’ta yapılacak olan toplantıya her STK temsilcisi engellilik alanında yaşadığı en önemli üç sorunu tespit ederek getirecek. Birlikte toplantı gündemlerini bu yönde belirler ve çözüm noktasında daha verimli oluruz. Eşim Menderes Türel ve ben siz özel insanların her sorununda yanınızdayız, bunu hepiniz biliyorsunuz. ‘Engelsiz Antalya’nın sağlanması için gece gündüz çalışıyoruz. Bu alandaki bütün çalışmaları sizin önerileriniz doğrultusunda planlayıp, sizlerin gözetiminde gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

KENDİMİZİ DEĞERLİ HİSSETTİK

Öte yandan STK temsilcileri her ay gerçekleştirilecek olan toplantılar konusunda son derece mutlu olduklarını belirterek, ‘‘Önceki dönemlerde bizlerin sorunlarına bu denli eğilen, bizleri dinleyen kimse olmadı. Bu toplantılar bize verilen değeri gösteriyor ve her türlü sorunumuzu daha iyi ifade edip, çözüm önerilerinde bulunabileceğiz. Çünkü bizlerin yaşadıkları zorlukları ancak biz aktarabiliriz. Ebru Hanımın her ay bizlerle buluşma projesine çok mutlu olduk. Üzerimize düşen her türlü görevi yerine getirmeye hazırız’’ ifadesi kullandı.