Gazeteci yazar Demet Cengiz, aşka dair her şeyi tüm samimiyetiyle anlattığı ‘Aşk Seni Bulur’ kitabını ve ayrılığa, yaşama dair düşüncelerini MAG Eylül sayınına verdiği özel röportajında anlattı.

 

35 kadınlar için epey kritik bir yaş

Bu kitap tılsımlı, okuyanlar aşkı buluyor

Kadınların dramını anlatan kitap

 

Gazeteci yazar Demet Cengiz, ‘Aşk Seni Bulur’ kitabında kendi yaşamından bir kesit sunuyor. ‘35 yaşından sonra bir kadının başına meteor düşme ihtimali gerçek aşkı bulmasından daha yüksektir’ cümlesinin aslında öyle olmadığını söyleyen Cengiz, “Kitap için tılsımlı diyorlar… Kitabın ön okumasını yapan üç kişi bir ay içinde aşık oldu, şaşırdık. Bir kişi evliydi ve aşkları pekişti. Dedik ki tesadüf olamaz. Öyle inandık, kitabın bir tılsımı olduğuna… İnanırsan olur…” dedi. Cengiz kitabı için “Aslında kitabın çıkış noktası ayrılık ve ayrılığın ardında bir kadının iyileşme çabaları… Ayrılan kadınların el kitabı olabilir. Kitap ayrıldıktan sonra tekrar nasıl iyi hissedebileceğimizi anlatıyor. Burada da bir kadının içsel ve dışsal yolculukları başlıyor. Üç bölüm olan bu kitabın ilk kısmı; aşk romantizmini, ikinci bölümü; ayrılık, acıyı, son bölümü ise hayatı anlamlandırma serüvenini anlatıyor. Ancak bu matrak bir kitap… Ayrılığın o acıklı satırlarından sonra mutlaka kahkaha atacağınız anekdotlar geliyor. Bir yerde kadınların dramı var, bir yerde de erkeklerin acıklı hali. Ve tüm bu trajediler daha üzerinden zaman geçmeden komediye dönüşüyor. Sanırım aceleciyim o yüzden zamana bırakmadan trajedilerden komedi çıkarmayı adet edindim” dedi.

 

İlkleri ve yenilikleri okurları ile buluşturan MAG, İdil Fırat’ın kapak yıldızı olduğu Eylül sayısında birbirinden renkli içerikleri,özel röportajları ile www.magdergi.com.tr,DijiMecmua, Turkcell Dergilik ve seçkin kitapçılarda sizlerle buluşuyor.